Tüm yurtdışı seyahatler için kullanılabilecek bir seyahat & vize sigorta poliçesidir.

Ana Teminat

1. Seyahat Sağlık

TEMİNATLAR

1) Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Sigortalı'nın karşılaştığı acil olan veya olmayan her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak SİGORTA ŞİRKETİ Medikal Ekibi tarafından bilgi verilir. Doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları bildirilir. Karşılaşılan sağlık problemi konusunda alınması gereken önlemlerle ilgili tavsiyede bulunulur ancak tanı konmaz, ilaç önerilmez. Acil tıbbi müdahale gerekiyorsa, SİGORTA ŞİRKETİ Medikal Ekibi tarafından tüm organizasyonlar sağlanır.

2) Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı

Sigortalının, seyahati esnasında aniden hastalanması veya yaralanması durumunda, SİGORTA ŞİRKETİ; ayakta tedavi ve hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile, ilgili doktorun yazdığı ilaçların masraflarını limitler dahilinde ödeyecektir.

3) Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati

Sigortalının ani hastalığı veya yaralanması durumunda, SİGORTA ŞİRKETİ sigortalıyı refakatçi doktor ve kara ambulansı ile en yakın tıbbi merkeze veya bir tıbbi merkezden diğerine nakli için gerekli tüm giderleri karşılamayı taahhüt eder.

Bir tıbbi merkezden diğer bir tıbbi merkeze nakil, ancak, bulunulan tıbbi merkezde hastaya yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekip yoksa sağlanacaktır. Naklin yapılabilmesi için, tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekmektedir.
Ayrıca tedavisinin bitiminde SİGORTA ŞİRKETİ, sigortalının tarifeli bir uçuş ile (varsa mevcut uçak biletini de kullanarak) Daimi İkametgah ülkesine nakli için gerekli tüm giderleri karşılamayı taahhüt eder.

Hava / Kara ambulansı ve tarifeli uçuş limitleri anlaşmanın 5. Maddesinde belirtilmiştir. Bu limiti aşan masraflardan sigortalı sorumlu olacaktır.

4) Sigortalı'nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli

Sigortalı'nın yurt dışında seyahatte iken vefatı durumunda; SİGORTA ŞİRKETİ, cenazenin daimi ikamet adresine naklinin organizasyonu için tüm gerekli tedbirleri alır ve uluslararası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tabut ile Türkiye'deki defin yerine naklini üstlenir. Cenaze töreni ve defin masrafları teminat kapsamı dışıdır.

Tabut masrafı, cenazenin taşınması için gerekli standart Tabut ile sınırlıdır

Diğer Trafik Ürünlerimize Göz Attınız mı?

İlk sizin haberiniz olsun

E-Bülten listemize kayıt olun en son kampanyalarımız ve ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

7/24 Müşteri Hizmetleri

Güler yüzlü müşteri hizmetleri personelimiz ile ihtiyaç duyduğunuz her an sadece bir rakam uzaktayız.

 0 850 220 91 81

Genel Müdürlük

Saray Mahallesi
Dr.Adnan Büyükdeniz Caddesi
No:8 Kat:1-2 Ümraniye/İstanbul

bilgi@bereketsigorta.com.tr 

0 216 633 71 00

Bölge Müdürlükleri Temsilcilikler
  • Dask
  • tcbasbakanlikhazine
  • bilgitoplumuhizmetleri