Haberler-2015 > TSREŞB'nin yeni başkanı Recep Koçak - Cumhuriyet

Sigorta sektörünün merakla beklediği Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin ( TSREŞB ) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu bugün yapıldı. 57 oyun 32’sini alan Bereket Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak oy çokluğuyla TSREŞB’nin yeni başkanı oldu.

Sigorta dünyasının heyecanla beklediği TSREŞB başkanlık seçimi yarışını Recep Koçak kazandı. Büyük bir ilginin gösterildiği ve 59 üyenin oy kullandığı seçimde Bereket Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak 32 üyenin oyuyla Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin başkanlık koltuğuna oturdu. Seçimde diğer aday Ertan Fırat 25 oy alırken, 2 oy geçersiz sayıldı.

TSREŞB’nin Levent’teki merkezindeki salonda, 9 maddeli Genel Kurul Toplantısında önce Başkanlık Divanı seçildi. Ardından seçimde aday olanların aday tespit işlemi gerçekleştirildi. Bereket Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak ve Aviva Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Fırat’ın dışında sürpriz bir ismin çıkmadığı başkanlık seçimine Zurich Sigorta Genel Müdürü Yılmaz Yıldız haricindeki tüm üyeler iştirak etti.

RECEP KOÇAK KİMDİR

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1993 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda Murakıp olarak çalışma hayatına başlayan Koçak, 1996-2002 yılları arasında Sigorta Denetleme Uzmanı olarak kamudaki görevine devam etti. 9,5 yıllık bu görevi süresince çok sayıda sigorta, reasürans şirketi, acente, broker ve eksper denetiminde bulundu.

1997 yılında sigortacılık konusunda araştırma ve inceleme yapmak üzere geçici görevli olarak İngiltere’de bulundu. 1998 -1999 yıllarında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak Sigorta Muhasebesi derslerine girdi. 2000 yılında “Sigorta Muhasebesi” isimli eseri yayınlandı.

2002 yılında Bereket Sigorta A.Ş.’ de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Koçak, 2004 yılından itibaren Bereket Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nde 2005-2007 yılları arasında Muhasip Üye, 2009 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi, 2005 yılından itibaren Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş.’ de Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında Asya Emeklilik A.Ş.’ kurucu Genel Müdür olarak görev almıştır. 2012 yılı nisan ayından itibaren Asya Katılım Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

İlk sizin haberiniz olsun

E-Bülten listemize kayıt olun en son kampanyalarımız ve ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

7/24 Müşteri Hizmetleri

Güler yüzlü müşteri hizmetleri personelimiz ile ihtiyaç duyduğunuz her an sadece bir rakam uzaktayız.

 444 27 58

Genel Müdürlük

Saray Mahallesi
Dr.Adnan Büyükdeniz Caddesi
No:8 Kat:1-2 Ümraniye/İstanbul

bilgi@bereketsigorta.com.tr 

0 216 633 71 00

Bölge Müdürlükleri Temsilcilikler
  • Dask
  • tcbasbakanlikhazine
  • bilgitoplumuhizmetleri