Haberler-2015 > Sigortacı , Rekabeti Fiyatta Yapıyor - Zaman


Sigortacı, rekabeti fiyatta yapıyor

SARAY SÜT İSTANBUL
19/11/2009


Bereket Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak, bu sene sektörde işlerin iyi gitmediğini söyledi. Yenileme yaparken bile çok zorlanıldığını belirten Koçak, "Aşırı fiyat rekabetinden dolayı hem biz kaybediyoruz hem de acenteler.

Sigortacı , Rekabeti Fiyatta Yapıyor - Zaman

Geçen seneyle aynı adette poliçe kesiyor da olsanız kazancınız düşmüş durumda. Bunun tek sebebi sigorta şirketlerinin satış politikaları." dedi. Şu anda yeni iş yapmaktan ziyade tamamen fiyata endekslenmiş bir şekilde hareket edildiğini belirten Koçak, "Böyle sigortacılık olmaz. Teknik sonuçlara göre fiyat belirlemek gerekiyor ama şu anda kim ne veriyorsa altına fiyat verilerek sigortacılık yapılıyor. Bunun adı sigortacılık değil." ifadelerini kullandı. Sektörün İstanbul ve çevresindeki felaketten ötürü 800 milyon liralık sel hasarı ödeyeceğini de belirten Koçak, Bereket Sigorta'nın da 20 milyon lira hasar ödediğini kaydetti.
Bereket Sigorta acenteleri toplantısında konuşan Recep Koçak, yabancıların Türk sigorta piyasasına umutla girdiklerini belirterek şöyle dedi: "Çünkü yurtdışında sigortacılığın nasıl yapıldığını herkes çok iyi biliyor. Ama onlar da buradaki rekabete ayak uydurdular. Şirketleri satın alırken çok ciddi paralar ödediler ama maalesef istediklerini bulamadılar diye tahmin ediyorum. Düşen pazar paylarını korumaya veya artırmaya çalıştılar. Şu anda fiyata endekslenmiş bir sigorta sektörüyle karşı karşıyayız."
Avrupa ülkelerinde sigortanın milli gelire oranının yüzde 8 olduğunu belirten Koçak, "Bizde yüzde 1 civarında. Alınması gereken çok mesafe var, potansiyel var." dedi
 

İlk sizin haberiniz olsun

E-Bülten listemize kayıt olun en son kampanyalarımız ve ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

7/24 Müşteri Hizmetleri

Güler yüzlü müşteri hizmetleri personelimiz ile ihtiyaç duyduğunuz her an sadece bir rakam uzaktayız.

 0 850 220 91 81

Genel Müdürlük

Saray Mahallesi
Dr.Adnan Büyükdeniz Caddesi
No:8 Kat:1-2 Ümraniye/İstanbul

bilgi@bereketsigorta.com.tr 

0 216 633 71 00

Bölge Müdürlükleri Temsilcilikler
  • Dask
  • tcbasbakanlikhazine
  • bilgitoplumuhizmetleri