Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sıkça Sorulan Sorular

SGK ile anlaşmalı özel sağlık kurumlarında, Genel Sağlık Sigortası kapsamında alınan sağlık hizmetleri için sigortalılardan alınacak ilave ücretleri karşılayan sağlık sigortasıdır.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında alınan sağlık hizmetleri için alınacak ilave ücretleri poliçeniz karşılar,

Anlaşmalı olduğumuz kurumlarda geçerli olmak kaydıyla Evde Bakım ve Tedavi hizmetinden faydalanabilirsiniz,

Tıbbi malzeme ve Suni uzuv teminatlarından anlaşmalı olduğumuz kurumlarda geçerli olmak kaydıyla SGK anlaşması olmasa dahi faydalanabilirsiniz,

Anlaşmalı olmadığımız SGK anlaşmalı kurumlarda / branşlarda, yatarak tedavileriniz için poliçenizde belirtilen anlaşma harici kurum limiti ile faydalanabilirsiniz.

Yatarak Tedavi teminatına ek olarak Ayakta Tedavi ve/veya Doğum teminatlarından seçim yaparak ürününüzü beklentilerinize uygun hale getirebilirsiniz.

Evet; Aile indirimi, hasarsızlık indirimi, peşin indirimi, esnek taksit indirimi, bireysel grup indirimi  hakkı sağlanmaktadır.

Size en yakın Bereket Sigorta acentemizden satın alabilirsiniz.

Yatarak tedaviler kapsamında kırmızı alan durumu hariç olmak üzere yatarak tedavi kapsamındaki tüm işlemler ile fizik tedavi ve rehabilitasyon işlemleri 3 aylık bekleme süresine tabidir.

T.C. sınırları dahilinde ikamet eden ve Genel Sağlık Sigortalısı olan 15 günlük-55 yaş (dahil) arası kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe sahibi olabilir.

Evet, Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Teminatı için 30 seans teminat bulunmaktadır.

Hayır, Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda SGK’dan kalan fark ödendiği için kişinin SGK’sının aktif olması gerekmektedir.

Hayır, teminat yaptırılsa bile yararlanılamaz. Çünkü Doğum Teminatı yaptırılan süre itibarıyla 12 ay bekleme süresi bulunmaktadır.

Doğum teminatının poliçeye dahil edilmesinden en az 12 ay sigortalılık süresinin tamamlanması ile gebelikle ilgili giderler karşılanır.

Evet, 12 ay bekleme süresi uygulanacaktır.

15. gün itibarıyla poliçe kapsamına girebilir.

Hayır, ilaç teminatı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe kapsamı dışındadır.

Hayır, sigorta başlangıç tarihi öncesinde varolan mevcut hastalık/rahatsızlıklarla ilgili her türlü sağlık gideri kapsam dışıdır.

Söz konusu taleplerinizi acentenize iletebilirsiniz.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu 98. Maddesi gereğince sigortalıların yükümlü olduğu katılım payı dışında ücret ödemeyeceksiniz.

Hayır, Genel Sağlık Sigortalısı olduğunuz sürece poliçenizi yenileyebilirsiniz.

İmzalı ve doldurulmuş Tazminat Talep Formu ile birlikte Bereket Sigorta Genel Müdürlüğü’ne iletebilirsiniz. Adresimiz  “Dr.Adnan Büyükdeniz Caddesi No:8 34768 Ümraniye İstanbul

Hayır. Doğum Teminatı’nda Ayakta Tedavi Teminatı’ndan ayrı 10 adet gebelik kontrol teminatı bulunuyor.

SGK’sı olan ve Türkiye’de ikamet eden tüm yabancılar Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir.

Ayakta Tedavi için 10 adet kullanım hakkı bulunuyor.

Sigorta ettiren kişinin 18 yaşından büyük olması şartı ile 6 - 17 yaş arasındaki çocuklar tek başlarına sigorta yaptırılabilir.

15 günlük ile 5 yaş (dahil) aralığındaki çocuklar ise en az 1 ebeveyn ile Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan faydalanabilir.

Turuncu Network, Sosyal Güvenlik Kurumu ile tüm branşlarda anlaşmalı; TuruncuPlus Network ise Turuncu Network anlaşmalı kurumlara ek olarak bazı özel hastanelerin SGK anlaşmalı branşlarında da geçerlidir.

Evet, ara dönemde eş ya da çocuklar poliçeye eklenebilir.

Bereket Tamamlayıcı Sağlık Poliçesi’nde Ayakta Tedavi ve Doğum Teminatı alabilmen için Yatarak Tedavi Teminatı zorunludur.

Ayakta Tedavi için Yatarak Tedavi teminatı şartı olup Doğum Teminatı zorunlu değildir. Fakat Doğum Teminatı için hem Yatarak hem de Ayakta Tedavi alınması zorunludur.

Faturalarınızı dolduracağınız tazminat talep formu ile birlikte Bereket Sigorta Genel Müdürlüğü’ne iletebilirsiniz .

Yatarak Tedaviler, Evde Bakım ve Tedavi, Suni Uzuv, Tubbi Malzemeler, Ambulans.

Yatarak tedavi veya ameliyat sırasında kullanılan tıbbi malzemeler, gerekliliğinin doktor raporuyla belgelenmesi ve Sigortacı’nın onaylaması koşulu ile SGK ile anlaşması olmayan kurumlarda geçerlidir.

Suni Uzuv Teminatı SGK ile anlaşması olmayan kurumlarda geçerli değildir.

İlk sizin haberiniz olsun

E-Bülten listemize kayıt olun en son kampanyalarımız ve ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

7/24 Müşteri Hizmetleri

Güler yüzlü müşteri hizmetleri personelimiz ile ihtiyaç duyduğunuz her an sadece bir rakam uzaktayız.

 444 27 58

Genel Müdürlük

Saray Mahallesi
Dr.Adnan Büyükdeniz Caddesi
No:8 Kat:1-2 Ümraniye/İstanbul

bilgi@bereketsigorta.com.tr 

0 216 633 71 00

Bölge Müdürlükleri Temsilcilikler
  • Dask
  • tcbasbakanlikhazine
  • bilgitoplumuhizmetleri