Bereket Seyahat Sağlık Sigortası

Bereket Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Türkiye  Cumhuriyeti  sınırları  içinde  ikamet  eden  kişilerin  yurtdışına yapacakları seyahatleri esnasında oluşan, Seyahat Sağlık Sigortası kapsamındaki giderlerini, belirlenen limitler dahilinde temin eder. 

Sigortadan yararlanacak kişinin başvuru düzenlendiği sırada Türkiye'de bulunuyor olması gerekmektedir.

Bereket Seyahat Sağlık Sigortası Teminat Kapsamı

TEMİNAT KAPSAMI

TEMİNAT

Tedavi Masrafları

30.000 EURO

Acil Durum Ulaşımı 

30.000 EURO

Vefat nedeniyle geri dönüş

30.000 EURO

Tıbbi tedaviden sonra geri dönüş 

 Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Tıbbi sebeplerden ötürü konaklama uzatımı 

Maksimum 7 Gün

Sigortalının tedavisinden ötürü yakın akraba üyelerinin seyahat etmesi     

 Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Bilgi ve Organizasyon Hizmetleri      

   Sınırsız Hizmet

Seyahat İptali (mücbir sebep)

Tur Paket'inin % 90'ı ile sınırlıdır

Ferdi Kaza (6 ay -18 yaş) Ölüm veya maluliyet

2,500 EUR

Ferdi Kaza (19 -65 yaş) Ölüm veya maluliyet

5,000 EUR

  1. TIBBİ YARDIM VE MASRAFLAR

Sigortacı; Sigortalının bir Seyahat sırasında bir Acil Sağlık Durumundan muzdarip olması halinde, aşağıda belirtilen uygulamalara göre olayın meydana geldiği tarihi takiben 30 gün içerisinde Sigortalı tarafından Sigortacıya bildirim yapılması kaydıyla, belirlenen şart ve limitler dâhilinde Sigortalının tazminat talebi ile ilgili hasar ya da zarara karşılık Sigortacıyı tazmin edecektir:

1) Tıbbi Masraflar ve Ülkeye Geri Dönüş Masrafları - Tüm Sigortalılar için Geçerlidir

a. Sigortalıların ikamet ettikleri ülkenin dışında gerçekleşecek olup hastaneye yatış içeren tıbbi masraflar ile ilgili olarak Sigortalı, mümkün olan durumlarda, herhangi bir masraf yapmadan önce onay almak için Sigorta Şirketi / Asistans Şirketi ile irtibata geçmelidir.

b. Sigortalının seyahat ettiği ülkede gerçekleşebilecek ağrı ve benzeri nedenlerle acil diş müdahale masrafları 350 USD Limit ile teminat altındadır.

c. (Tedaviyi üstlenen Doktor ile Asistans Şirketi / Sigorta Şirketi tarafından tavsiye edilen şekilde) tıbben gerekli ise, Asistans Şirketinin / Sigorta Şirketinin ön onayı alınmak suretiyle, uygun refakatçiler de dâhil olmak üzere, Sigortalıyı İkamet Ettiği Ülkeye geri götürmek için yapılan hava yolu seyahati veya diğer uygun vasıtalar ile taşıma sırasında gerçekleşen ilave masraflar. Aksi Asistans Şirketi / Sigortacı tarafından kabul edilmediği sürece, ülkeye geri dönüş masrafları sadece ülke dışına yapılan seyahat için ilk başta ayırtılan seyahat bileti sınıfı için geçerli olacaktır. Asistans Şirketi ile tedaviyi üstlenen Doktorun mutabakata varamadığı hususlarda Sigortacı nihai onay yetkisini haiz olacaktır.

d. Sigortalının İkamet Ettiği Ülke dışında vefat etmesi durumunda Sigortalının İkamet Ettiği Ülke sınırları (ya da yurtiçi seyahat sigortasına yönelik olarak ikamet ettiği ilçe) dışında gerçekleşen cenaze masrafları ya da Sigortalının cenazesinin İkamet Ettiği Ülkeye nakli ile ilgili masraflar, "Geçerli Teminatlar ve Limit Tabloları"nda yer alan limitler dâhilinde karşılanacaktır.

e. Hastanede yatarak tedavi alındığı sırada Sigortalıya refakat eden bir Yakın Akrabanın ekonomi sınıf uçak bileti ya da standart tren bileti, yemek ve konaklama ücretleri; "Geçerli Teminatlar ve Limitler dahilinde yer alan limitlere kadar olmak üzere ödenecektir. Sigortalının İkamet Ettiği Ülkeye (ya da yurtiçi seyahat sigortasına yönelik olarak ikamet ettiği ilçeye) dönmesi üzerine teminat sona erer.

İlk sizin haberiniz olsun

E-Bülten listemize kayıt olun en son kampanyalarımız ve ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

7/24 Müşteri Hizmetleri

Güler yüzlü müşteri hizmetleri personelimiz ile ihtiyaç duyduğunuz her an sadece bir rakam uzaktayız.

 0 850 220 91 81

Genel Müdürlük

Saray Mahallesi
Dr.Adnan Büyükdeniz Caddesi
No:8 Kat:1-2 Ümraniye/İstanbul

bilgi@bereketsigorta.com.tr 

0 216 633 71 00

Bölge Müdürlükleri Temsilcilikler
  • Dask
  • tcbasbakanlikhazine
  • bilgitoplumuhizmetleri